evinox
05 اسفند 1401 - 13:07

امیدوارم هنرمندان دغدغه زیرساخت نداشته باشند

تبریز-رئیس حوزه هنری گفت: امیدواریم شبکه زیرساختی موردنیاز برای فعالیت در حوزه فرهنگ و هنر استان کامل شود و هنرمندان دغدغه زیرساختی نداشته باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدمهدی دادمان در آئین افتتاح پردیس سینمایی ۲۹ بهمن تبریز اظهار کرد: امروز در گوشه گوشه این خطه، هنرمندان درجه یک، کاربلد و فهیم در دسترس قرار گرفته و سوژه‌های منحصر به فرد و خرده فرهنگ‌هایی در زمینه‌های متعددی فراهم کرده تا حرف عمیق مردم را به زبان هنر بتوان بیان کرد.

وی افزود: امیدواریم با نگاه صحیح مدیران حوزه فرهنگ روزی برسد که نیاز نباشد یک جوان مستعد در حوزه فرهنگ و هنر برای دیده شدن به مرکز کشور بیاید و به جای آن در خطه‌ای که زیست می‌کند، بتواند با استعداد و توان خود در سطح نخست فرهنگ و هنر کشورمان دیده شود و کارش مورد تحسین قرار گیرد و بتواند درباره مسائل منطقه خود سخن بگوید.

وی ادامه داد: امروز تلاش ما بر این است تا سینما به محیطی تبدیل شود که خانواده‌ها بدون دغدغه و با آرامش خاطر حضور یابند و در تلاشیم تا به شکل گیری مجتمع فرهنگی به معنای واقعی نزدیک شویم.

رئیس حوزه هنری با اشاره به اینکه سال گذشته سند زیست بوم و نقشه تحول هنری آذربایجان شرقی تدوین شد، گفت: در این راستا به این نتیجه رسیدیم که باید کار ویژه استان، روایت آذربایجان پیشرو در انقلاب باشد و امروز امیدواریم با تلاش و همت چهره‌های هنری و جوانان این هدف به اجرا درآید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1053962