evinox
04 خرداد 1402 - 15:59

مشکلات و موانع باید احصا و برطرف شود

شهرکرد_امام جمعه شهر هفشجان گفت: باید موانع را دید و مشکلات را احصا کرد، اما باید مشکلات به‌گونه ای مطرح شود که در فرد شنونده انگیزه برطرف کردن آن ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام یاسین حسینی صبح پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نبض فکر، اندیشه و راهبری جامعه برعهده رسانه‌ها است، اینکه هر مطلبی در کشور توسط خبرنگاران بیان می‌شود یعنی اینکه آنها می‌توانند جهت یک جامعه را مشخص کنند.

وی تصریح کرد: فرق بین کار علمی و دانشگاهی و حوزوی هم همین جا مشخص می‌شود، کار علمی اینگونه است که وسیله را می‌سازد و کار دین به آن وسیله جهت می‌دهد، فقیه یا علمای دینی مسیر هر مرحله‌ای را مشخص و کار سخت افزاری آن را دانشگاه انجام می‌دهد.

حسینی با اشاره به اینکه خبرنگاران جهت‌دهی‌ها را در جامعه معین می‌کنند، گفت: فضای کاری رسانه و علما بسیار سنگین است، وقتی می‌گوئیم هر فردی الگویی برای جامعه است یعنی اینکه جهت حرکت هر فردی براساس آن الگو مشخص می‌شود.

وی بیان داشت: وقتی یاد و خاطره فردی را زنده نگه می‌داریم یعنی یاد و خاطره روش سیره سبک و مسیر وی را زنده نگه می‌داریم. تفاوت شرق با غرب در این است که کشورهای غربی ریشه‌ها را از بین برده‌اند و تلاش نکردند که بزرگان خود را زنده نگه دارند.

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: نقاط قوت و هم نقاط ضعف کشور باید دیده شود، همانگونه که این مهم دغدغه مقام معظم رهبری نیز بوده، نقاط ضعف باید به‌گونه‌ای مطرح شود که امید به اصلاح آن وجود داشته باشد نه اینکه مردم از ادامه انقلاب و اسلام نا امید و خسته شوند.

وی افزود: یکی از ظلم‌هایی که به نظام جمهوری اسلامی شده، ندیدن بدیهیات است، وقتی موانع بر سر راه مردم است و آن را نبینیم و نگویم، در جایی خارج از مرزهای ایران و از زبان دشمن مطرح می‌شود.

امام جمعه هفشجان گفت: باید موانع را دید و مشکلات را احصا کرد اما باید مشکلات به‌گونه ای مطرح شود که در فرد شنونده انگیزه برطرف کردن آن ایجاد شود.

حسینی خاطر نشان کرد: با نگاه صحیح انقلابی، جهت‌گیری‌ها، حرکت کردن و… باید به سمت و سوی رفع مشکلات پیش برویم.

وی با اشاره به اینکه در کشور افرادی هستند که غرب گرا و غرب زده هستند که باعث بوجود آمدن مشکلاتی در جامعه می‌شوند، گفت: در حال حاضر نظام جمهوری اسلامی ایران با عوامل داخلی و خارجی در حال جنگ و مبارزه است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1237990